Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Kiedy maluch rośnie i uczy się chodzić, a także jeść samodzielnie, nadchodzi odpowiedni moment na zakup odpowiedniego krzesełka do karmienia. Jaki produkt wybrać, aby najlepiej spełniał nasze oczekiwania?

Funkcje krzesełka do karmienia

Ten produkt w zestawieniu niezbędników wyposażenia kuchni każdego rodzica, ma wiele przydatnych funkcji. Główną i najważniejszą jest oczywiście tworzenie wygodnego miejsca do samodzielnego jedzenia dla malucha. Jednak,  nowoczesne krzesełka mają też wiele innych cech, które pomagają mamie i tacie. Krzesełko Penne posiada niezwykle atrakcyjną funkcję rozkładania oparcia na płasko. Dzięki temu można stworzyć dziecku komfortowe siedzisko, ale też umożliwić mu odpoczynek czy drzemkę, podczas gdy mama może się zająć swoimi obowiązkami. Krzesełko do karmienia Pepe posiada dwie tacki: jedna jest nakładana na drugą, co ułatwia podawanie maluchowi posiłków i utrzymanie produktu w czystości. Zwykle krzesełko do karmienia ma także regulowany podnóżek i głębokość blatu. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa to gwarancja możliwości bezpiecznego zapięcia malucha: zwłaszcza, gdy jest bardzo ruchliwy i próbuje np. stawać na krzesełku.

Foto: krzesełko Penne

Dodatkowa wkładka przydaje się w przypadku najmłodszych dzieci, kiedy jeszcze nie potrzebują tak wiele miejsca do siedzenia. Wtedy wkładka dodatkowo je podtrzymuje. Warto zwrócić uwagę na sposób przechowywania krzesełka: czy tacę da się odpiąć i schować na konstrukcji, a sam stelaż złożyć na płasko. Model Pepe posiada miejsce na kubek, w którym można postawić np. butelkę lub kubek niekapek dla dziecka. Pod siedziskiem zwykle znajduje się kosz z delikatnej siatki, w którym można schować drobiazgi i akcesoria. Niektóre modele krzesełek do karmienia są wyposażone w kółka, co ułatwia przesuwanie produktu w domu. Model Candy to poza krzesełkiem także stolik, którego można używać osobno. Ciekawy produkt 2w1, z którego mamy możliwość korzystać znacznie dłużej. Przy stoliku maluch może później np. rysować.

Utrzymanie w czystości

Podstawową funkcją krzesełka do karmienia jest serwowanie maluchowi posiłków, a nieodłącznie wiąże się z tym konieczność stałego utrzymania tacki i wkładki w czystości. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka krzesełka. Jeśli jest to ceratowa tapicerka jak w modelu Pepe, możemy mieć pewność, że jej czyszczenie nie sprawi większych problemów. Podobnie tapicerka ze skóry ekologicznej jak w modelu Lolly Pastell, łatwo daje się zmywać i usuwać resztki posiłków maluszka. Jeśli krzesełko do karmienia posiada w zestawie wkładkę, zazwyczaj da się ją w łatwy sposób odpiąć i wyprać. Warto stosować się do zaleceń z wszywki pielęgnacyjnej produktu. Plastikowe tacki można myć w zmywarce i utrzymywać dzięki temu w czystości.