Jaki wózek dla dużego dziecka?

Często dzieci rosną szybciej, niż byśmy się  mogli tego spodziewać. Kiedy przychodzi czas na zakup wózka spacerowego, okazuje się, że wiele modeli spacerówek dostępnych na rynku jest zwyczajnie za mała. Sprawdź, jaki wózek wybrać na koniec wózkowania, gdy maluch jest już duży!

Przede wszystkim, zobacz, jaki rozmiar ma wózek, z którego obecnie korzystasz. Jeśli jest to spacerówka  z zestawu 2w1, zazwyczaj ma pompowane koła i miękką amortyzację, ale też sporo waży.  Jeśli potrzebujesz lżejszego modelu, niekoniecznie z pompowanymi kołami, poszukaj spacerówki Baby Design, która będzie dla ciebie i dziecka najbardziej odpowiednia.


Foto: Wózek Clever

Które parametry brać pod uwagę?

Po pierwsze, warto sprawdzić wszystkie wymiary jeszcze przed zakupem wózka, które zazwyczaj znajdują się na stronie i w materiałach reklamowych. Biorąc pod uwagę wzrost dziecka, powinniśmy sprawdzić wysokość oparcia, oraz podnóżka. Oba wymiary tworzą także całkowitą długość powierzchni do spania, co może być istotne jeśli maluch jeszcze ucina sobie drzemki w ciągu dnia. Wózek Clever jest bardzo obszerny i podnóżek oraz oparcie tworzą dużą powierzchnię do spania.


Foto: Wózek Clever

Jakie wyposażenie jest ważne?

Podczas spacerów ze starszym dzieckiem, ważne jest miejsce na napój, takie jak miejsce na kubek w wózku Clever: podczas upalnych dni można dzięki temu się ochłodzić. Kiedy pogoda nie dopisuje, warto użyć folii przeciwdeszczowej znajdującej się w zestawie. Gdy zrobi się chłodnej, można dodatkowo zamocować pokrowiec na nóżki.

Wytrzymałość spacerówki

Każdy wózek spacerowy jest testowany przez producenta spacerówek, na określone obciążenie maksymalne. Wózek Clever jest przetestowany ponad standardowe obciążenie, do 23 kg, w momencie gdy większość spacerówek na rynku jest testowana do 15 kg obciążenia. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwań wózka dla większego dziecka.