Kiedy kupić wózek spacerowy?

Gdy maluszek zaczyna trudną naukę siadania, nadchodzi pora na zmianę wózka z uniwersalnego na wózek spacerowy. To konieczność, ponieważ na pewnym etapie dziecku nudzi się w gondoli, chce oglądać świat i potrzebuje widzieć więcej.

Kiedy kupić wózek?

Jest to zwykle moment nauki siadania czyli od około 6 –go miesiąca życia w zależności od dziecka. Wtedy jest najlepszy czas na poszukiwanie i zakup nowego wózka spacerowego. W zależności od pory roku, warto obejrzeć różne modele wózków, zrobić rozeznanie w internecie i w miarę możliwości odwiedzić kilka sklepów. Sprzedawca odpowiednio doradzi w odpowiedzi na konkretne potrzeby przyszłych użytkowników, a także zaprezentuje składanie i rozkładanie danego modelu. Wyjątkowo łatwo składa się wózek Look od Baby Design, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna.


foto: look air

Jak szukać odpowiedniego wózka?

Najlepszego wózka z pewnością warto szukać na różne sposoby. Im więcej różnych źródeł informacji, tym lepiej dla naszego przyszłego wyboru. Najpierw trzeba doprecyzować, gdzie będziemy jeździć wózkiem i można to zrobić odpowiednio wcześniej przed zakupem, bo znamy już drogi którymi poruszamy się z wózkiem głębokim na co dzień. W zależności od tego wybierzmy koła (pompowane czy piankowe), oraz wyposażenie dodatkowe. Model Clever jest testowany ponad standardowym obciążeniem do 23kg. Dlatego sprawdzi się na różnych drogach i dla większych dzieci.


foto: baby design clever

 Najlepszy wózek spacerowy

Najlepsza spacerówka to taka, która maksymalnie odpowiada na nasze potrzeby i wygodnie się prowadzi. Wiele mam docenia spacerówkę Sway za lekką wagę i wygodną podusię pod głowę dziecka. Maluchy na spacerach bardzo lubią spać, dlatego to bardzo przydatny gadżet. Folia przeciwdeszczowa jest równie atrakcyjnym elementem wyposażenia każdej spacerówki.