Jak zamontować fotelik na stelażu wózka 3w1?

Pierwszy fotelik, czyli nosidełko dla dziecka, które dopiero przychodzi na świat, jest niezwykle ważnym elementem wyprawki, którą kupują rodzice spodziewający się dziecka.

Od kiedy używamy fotelika 0-13kg?

Model fotelika Leo od urodzenia do wagi 13 kg może być stosowany od pierwszych dni życia, kiedy przewozimy malucha ze szpitala do domu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób przewożenia dziecka w każdym samochodzie. Montaż zgodnie z instrukcją producenta daje gwarancję bezpieczeństwa małemu pasażerowi.

W jakich sytuacjach korzystamy z nosidełka?

W codziennym funkcjonowaniu z maluchem, jest wiele sytuacji, kiedy potrzebujemy gdzieś dojechać samochodem, a następnie przewieźć dziecko w wózku. Wtedy przydają się specjalne adaptery, czyli plastikowe łączniki, które wpinamy z jednej strony w konstrukcję fotelika, a z drugiej na stelaż wózka uniwersalnego. Na wózek Husky wepniemy foteliki Maxi Cosi Cabrio Fix, oraz Baby Design.


foto: wózek Husky

Na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, że sytuacje, kiedy powinniśmy przewozić dziecko w nosidełku na stelażu wózka, powinny należeć do rzadkości. Dla pełnego, prawidłowego rozwoju dziecka wskazane jest podróżowanie w gondoli, gdzie dziecko ma pełną swobodę ruchu. Fotelik ogranicza jego ruchomość. Korzystanie z fotelika w sytuacjach wizyt u lekarza, czy dojazdów, jest jak najbardziej bezpieczne.