Jaki wózek dla zimowego dziecka?

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami jeśli chodzi o spacery z dzieckiem. Warto wcześniej odpowiednio przygotować się do wyboru wózka, aby nie napotkać na różne niedogodności na swojej drodze.

Zimowy wózek 3w1

Jeżeli spodziewamy się narodzin dziecka w okresie zimowym, szukajmy wózka 3w1 biorąc pod uwagę kilka aspektów: sposób osłony przed ujemnymi temperaturami, w jakiej formie możemy ochronić dziecko przed zimnym wiatrem, oraz deszczem w cieplejsze dni. Im więcej rozwiązań zabezpieczających malucha przed zimnem i innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, tym lepiej.

Spacery w chłodne dni

Kiedy dziecko przychodzi na świat zimą, pierwsze spacery zazwyczaj odbywają się kilka dni później w zależności od temperatury powietrza. Czasami zalecane jest tzw.wentylowanie dziecka, czyli krótkie wystawianie go na balkon, lub otwieranie okien na oścież, zanim wyjdziemy na właściwy, dłuższy spacer. Pierwsze wyjście na spacer możemy zawsze skonsultować z pediatrą. Zimą szczególnie warto sprawdzić jakość powietrza, czy nie stwierdzony jest smog.