Jak zachować czystość wózka?

Wszyscy rodzice zastanawiają się, jak skutecznie dbać o czystość wózka, by był on w pełni bezpieczny dla dziecka i wolny od zabrudzeń. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważny aspekt. Przygotowaliśmy krótki poradnik czyszczenia wózka.

Czyszczenie kół

Po każdym spacerze pamiętaj, aby zdjąć koła ze stelaża, usunąć resztki błota czy innych zanieczyszczeń. Następnie, umyj koła pod bieżącą wodą, usuń wszystkie pozostałości piasku itp. Po wyschnięciu kół, możesz je dodatkowo zakonserwować np. smarem teflonowym. Jeśli posiadasz środek dezynfekujący, użyj go, by usunąć wszystkie bakterie i nie przenosić ich dalej w środowisku domowym. Koła wózków łatwo wypniesz, koła w wózku 3w1 Husky można wypinać jednym kliknięciem.

Kółka Husky można łatwo wypiąć

Mycie podnóżka

Na spacerach starsze dzieci chętnie wychodzą z wózka i zwiedzają parki, place zabaw, które je ciekawią. Uwielbiają bawić się w piaskownicy także z innymi dziećmi. Niestety, te miejsca są pełne zanieczyszczeń i są siedliskiem bakterii. Wszystko to nasze maluchy przenoszą później na podeszwach butów wsiadając do wózka. Dlatego tak ważne jest przypilnowanie, aby po powrocie do domu, wyczyścić dokładnie podnóżek wózka spacerowego w miejscu, gdzie dziecko trzyma nóżki. To tam znajdują się wszystkie zanieczyszczenia przeniesione z zewnątrz. W spacerówce Wave podnóżek został pokryty łatwozmywalnym materiałem, dzięki czemu łatwo go umyć przy pomocy miękkiej ściereczki.


Łatwo zmywalny podnóżek Wave

 Pranie i dezynfekcja tapicerki

Pranie tapicerki i innych miękkich części wózka stanowi bardzo ważny element w zachowaniu czystości produktu i bezpieczeństwa dziecka. Zapobiega to namnażaniu się bakterii i przenoszeniu ewentualnych chorób przez dłonie malucha. W większości wózków tapicerka jest przystosowana do czyszczenia zgodnie z zaleceniami producenta na wszywce pielęgnacyjnej. Jest to używanie delikatnego detergentu i nawilżonej ściereczki. Niektóre elementy da się odpiąć i wyprać ręcznie. Woda powinna mieć maksymalnie 30 st.C Jeśli możesz, dodatkowo zdezynfekuj tapicerkę w miejscach najbardziej zabrudzonych. Wave to spacerówka, w której tapicerkę możesz całkowicie zdjąć do prania. Domowe sposoby czyszczenia to także użycie octu, który dezynfekuje, w roztworze z wodą.

Spacerówka Wave

Wkładka na siedzisku gwarantuje czystość

Warto pomyśleć o stosowaniu dodatkowej wkładki na siedzisku. Nie tylko zapewnia wygodę i komfort termiczny dziecku, ale też pomaga zachować czystość. W jaki sposób? Chroni siedzisko spacerówki przed wszelkimi zabrudzeniami powstającymi podczas spacerów i nie tylko. Stanowi dodatkową warstwę ochronną w newralgicznych miejscach. Nietrudno o wylany napój czy jogurt – takie plamy o wiele łatwiej usunąć z wkładki, którą po prostu możesz wyprać. Wkładka nie tylko jest ochroną przed zabrudzeniami, ale też sprawia, że wygląd wózka jest unikalny. Zobacz uniwersalne wkładki do wózków.